Alumni van de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten worden regelmatig beloond met prijzen of een eervolle vermelding, van de Prix de Rome tot de Interior Innovation Award. Ook zijn zij geregeld terug te vinden in publicaties of exposities. Omdat we trots zijn op onze studenten en afgestudeerden, vermelden we ze graag op deze website.

Interfaculty ArtScience

Master Industrial Design

Fotografie

Toekenningen Werkbijdrage Bewezen Talent (Mondriaan fonds - april 2018)

  • Sybren Renema (Bachelor Beeldende Kunst, 2009)
  • Hiromi Nishimoto (Bachelor Beeldende Kunst, 2008)
  • Nadine Stijns (Bachelor Fotografie, 2001)
  • Lard Buurman (Bachelor Fotografie, 1997)
  • Ola Lanko (Docent afd. Fotografie)
  • Jan Robert Leegte (Docent afd. Grafisch Ontwerpen)

Toekenningen Werkbijdrage Jong Talent (Mondriaan fonds - april 2018)

  • Dóra Benyó (Bachelor Beeldende Kunst, 2012)

Beeldende Kunst

  • Koninklijke Prijs voor Vrije Schilderkunst 2017
    - winnares: Suzie van Staaveren (alumna BK 2016)
  • Piketkunstprijs category Painting
    - winnaar: Julien Guettab (alumnus BK 2017)
    - genomineerde: Mattia Papp (alumnus BK 2017)
    - genomineerde: Suzie van Staaveren (alumna BK 2016)
  • Toekenningen Werkbijdrage Jong Talent - Mondriaan Fonds april 2017
    - Hannah Dawn Henderson (alumna BK 2014)
    - Machteld Rullens (alumna BK 2012)
    - Alexandra Martens Serrano (alumna BK 2014)
    - Jip Hilhorst (alumnus BK 2015)
    - Kateřina Konarovská (alumna BK 2015)
    - Daniel van Straalen (alumnus BK 2012)
  • Toekenningen Werkbijdrage Bewezen Talent - Mondriaan Fonds - april 2017
    - Thomas Raat (alumnus BK, 2001)

Grafisch Ontwerpen

  • ADCN award 2017
    - Gilles de Brock (alumnus GO 2013)
  • ICARUS award 2017
    - Roos Groothuizen (alumna GO 2015)

Interfaculty ArtScience

  • Bonn Hoeren - Sonotopia competition 2017
    - winnaar: Falco Pols, (Bachelor ArtScience, 2017)
  • Bio Art & Design Award 2017
    - winnares: Xandra van der Eijk (Master ArtScience, 2011)

Fotografie

  • Steenbergen Stipendium 2017
    - Eline Benjaminsen (alumna F 2017)
  • GOLDEN LETTER award : Boek 'Ornithology' van voormalig student Anne Geene en alumnus Arjan de Nooy

Textiel en Mode

  • DUTCH DESIGN AWARD 2017 category Fashion
    - winnaar: Das Leben am Haverkamp (design collective van alumni Anouk van Klaveren, Christa van der Meer, Dewi Bekker en Gino Anthonisse)

Type and Media

  • European Design Awards - ED Awards
    - winnaar Bronze prijs: Alessio D'Ellena (alumnus TM 2016)

School voor Jong Talent

  • James Dyson Award - Dutch national competition
    - winnaar: oud student Felix Mollinga

Studentenprijzen

  • EYE on Art - 'The Research Labs'
    Best Curated Programme: KABK IST Research Lab 'Trance & Moving Image'

Docentenprijzen

  • Prix de Rome
    - genomineerde: Katarina Zdjelar (docent master Artistic Research)
  • ADCN award 2017
    - winnaar: Ruben Pater (docent bachelor Grafisch Ontwerpen)

Beeldende Kunst

Grafisch Ontwerpen

Fotografie

Interfaculty ArtScience

Interieurarchitectuur & Meubelontwepen

Textiel & Mode

Master Artistic Research

Master Interior Architecture

Type and Media

  • Morisawa Type Design Competition 2016
    - winnaar Gold prize: Bart Vollebregt (alumnus 2016)
    - winnares Silver prize: Jitka Janečková (alumna 2016)
    - eervolle vermelding: Marc Rouault (alumnus 2016)

PhDArts

Royal Academy Awards - Graduation 2016

  • ACADEMY SHOP AWARD
    - winnaar: Sven van Dieken (Interieurarchitectuur & Meubelontwerpen)
  • SCHUITEMA AWARD
    - winnaar: Samuel Otte (Fotografie)
    - eervolle vermelding:
    Louise Rietvink (Interieurarchitectuur & Meubelontwerpen)
    Valeria Gay(Grafisch Ontwerpen)
    Renate van der Togt (Fotografie)
    Olena Shkarupa (Grafisch Ontwerpen)
    Jury statement
  • JAN ROËDE AWARD
    - winnaar: Tobias Lengkeek (Beeldende Kunst)
    Jan Roëde encouragement award
    - winnaar: Edmond Steinbusch (Beeldende Kunst)
    Jury statement
  • STROOM ENCOURAGEMENT AWARD
    - winnares: Yamuna Forzani (Textiel en Mode)
    - eervolle vermelding:
    Luuk Eggenhuizen (Grafisch Ontwerpen)
    Elizaveta Pritychenko (Grafisch Ontwerpen)
    Alexander Andropoulos (Beeldende Kunst)
    Jerome Cornevin (Beeldende Kunst)
    Suzie van Staaveren (Beeldende Kunst)
    Fahmy Shanin (Interactive/Media/Design)
    Jury statement
  • OVERDUIN AWARD
    - winnaar: Kimmo Virtanen (Fotografie)
    Jury statement
  • HEDEN START AWARD
    - winnares: Suzie van Staaveren (Beeldende Kunst)
    Jury statement
  • STROOM KABK INVEST
    - winnaars:
    Doris Hardeman (Beeldende Kunst)
    Bas Kaufmann (Beeldende Kunst)
    Tobias Lengkeek (Beeldende Kunst)
    Suzie van Staaveren (Beeldende Kunst)
    more info

Studentenprijzen

Docentenprijzen

Beeldende Kunst

  • Prix de Rome Beeldende Kunst 2015
    Longlist genomineerden:
    - Daan den Houter (BK alumnus 2003)
    - Femmy Otten (BK alumna 2004)
    - Evi Vingerling (BK alumna 2002)
  • Koninklijke Prijs voor Vrije Schilderkunst 2015
    Genomineerden:
    - Anne Forest
    - Paul de Jong
    - Mirthe Klück (winnaar Publieksprijs)
    - Lilian Kreutzberger
  • KoMASK Masters Salon 2015
    Eervolle vermelding: Jonas Raps

Textiel & Mode

Fotografie

  • Unseen Photobook Dummy Award 2015
    Genominerden:
    - Esther Hovers
    - Cleo Wächter
  • Start Point Prize 2015
    - winnares: Esther Hover
  • ING Unseen Talent Award, 2015
    Genomineerden:
    - Olya Oleinic
    - Sjoerd Knibbeler

Grafisch Ontwerpen

Industrial Design

Interfaculty ArtScience

Interieurarchitectuur en Meubelontwerpen

Master Interieurarchitectuur

  • BNI prijs 2015 (Master)
    - genomineerde: Junyuan Chen

PhDArts

Royal Academy Awards - Graduation 2015

  • Academy Award Bachelor
    - winnares: Eline van der Ploeg (Grafisch Ontwerpen)
  • Academy Award Master
    - winnares: Junyuan Chen (Master Interieurarchitectuur)
  • Academy Award Thesis
    - winnares: Nina Couvert (Grafisch Ontwerpen)
  • Stroom Encouragement Award
    - winnaar: Abel Wolff (Beeldende Kunst)
    - eervolle vermelding: Anne Kranenborg (Bachelor Interieurarchitectuur) en
    Menno de Bruijn (Grafisch Ontwerpen).
    Press release (in Dutch)
  • Schuitema Award:
    - winnares: Anne Kranenborg (Bachelor Interieurarchitectuur)
    - eervolle vermelding: Lynne Brouwer (Fotografie) Read the jury rapport (in English)
  • Overduin Award:
    - winnares: Lynne Brouwer (Fotografie)
    - eervolle vermelding: Roderick Rotting (Fotografie)
  • Jan Roëde Award:
    - winnares: Liza Pace (Beeldende Kunst)
    Read the jury report (in Dutch)
  • Stroom KABK Invest:
    Winnaars:
    - Yara van der Velden (Fotografie)
    - Max de Waard (Beeldende Kunst)
    - Mickey Yang (Beeldende Kunst)
    - Jeanette Slütter (Beeldende Kunst)
  • Heden Start Award:
    - winnaar: Jonas Raps (Beeldende Kunst)
  • Goedman Awards:
    - winnaars: Els den Baars (Beeldende Kunst) en Elide Mozzorecchi (Master Interior Architecture INSIDE)
  • Bachelor ArtScience afdelingsprijs
    - winnares: Yaprak Sayar
    - genomineerde: Thijs van Teijlingen
  • Bachelor Beeldende Kunst afdelingsprijs
    - winnaar: Jip Piet
    - genomineerden: Max de Waard en Abby Meier
  • Bachelor Grafisch Ontwerpen afdelingsprijs
    - winnares: Inès Da Costa
    - genomineerden: Menno de Bruijn en Eline van der Ploeg
  • Bachelor Interactive/Media/Design afdelingsprijs
    - winnaar: Nathan Uphoff
    - genomineerde: Martin Risseeuw
  • Bachelor Interieurarchitectuur afdelingsprijs
    - winnares: Marlies van Putten
    - genomineerden: Anne Kranenborg en Hatice Kilinc
  • Bachelor Fotografie afdelingsprijs
    - winnares: Esther Hovers
    - genomineerden: Lynne Brouwer en Majda Vidakovic
  • Bachelor Textiel en Mode afdelingsprijs
    - winnares: Nikki Duijst
    - genomineerden: Fabian Bredt en Nienke Smeulders
  • Bachelor Thesis Prijs
    - winnares: Nina Couvert
    - genomineerden: Sophia Klinkenberg, Martin Risseeuw, Esther Hovers, DM Mak, Thijs van Teijlingen, Fabian Bredt
  • Master Artistic Research afdelingsprijs
    - winnares: Marieke Zwart
    - genomineerde: Pierfrancesco Gava
  • Master ArtScience afdelingsprijs
    - winnares: Natela Lemondzhava
    - genomineerde: Marit Mihklepp
  • Master Interieurarchitectuur afdelingsprijs
    - winnares: Junyuan Chen
    - genomineerden: Emilija Juodyte, Elide Mozzorecchi
  • Master Type & Media afdelingsprijs
    - winnares: Heidi Rand Sørensen
    - genomineerden: Marko Hrastovec, Tilmann Hielscher

Studentenprijzen

  • Chaumont Design Graphique award
    - 1st prize: Márton Kabai
    (Grafisch Ontwerpen)
    - 2nd prize: Zineb Benaasarou en Jean-Marie Fahy (Grafisch Ontwerpen)
  • BraunPrize 2015
    Genomineerde: Andrew Pyza (Industrial Design)

Docentenprijzen

Interieurarchitectuur en Meubelontwerpen

I/M/D

  • Hany Saad - 2nd BNO Packaging Talent Award

Textiel & Mode

Beeldende Kunsten

Industrial Design

Docenten

Studenten

Fotografie

De fotoprijs 2009-2010

  • Nominatie categorie Fotoboek, eervolle vermelding Janneke de Jong
  • Nominatie categorie Fotoboek, eervolle vermelding Wouter de Wit
  • Nominatie categorie Fotoboek Pip Erken
  • Nominatie categorie Fotoboek Adrian Woods

Harvest Photography

  • 1e prijs Kim Nuijen
  • Frank Penders
  • Niels Blekemolen

ArtScience

Beeldende Kunst en Vormgeving

  • Nicoline van Harskamp - winnaar van de Prix de Rome 2009
  • Sara Rajaei - basisprijs Prix de Rome 2009 als één van de 4 genomineerden
  • Hugo Schuitenmaker - Stroomprijs 2009
  • Joris jansen - Steenbergenstipendium 2009
  • Arjem de Nooijer - de ‘Kleine Hans’-fotoprijs 2009
  • Mirjana Vbraski - 4de prijs bij de National Portrait Gallery, London
  • Jalta Evers, Lot Mostert, Nick Borst en Geo Timmerman - de Academieprijs Textiel en Mode
  • “derde jaars” afdeling mode - ‘Best Bachelor Year’ op de modefabriek van de Amsterdam fashion Week
  • Joy Andriesse - prijswinnaar voor de huisstijl van The Hague Festivals 2009
  • Marjolein van Voskuilen - prijswinnende affiche Crossing Border
  • Ella Gazibara - prijswinnaar Lustrum logo Universiteit Leiden
  • Astrid van Wintershoven-van Eijken - prijswinnaar affiche ‘Over dieren’ van het Nationaal Toneel
  • Julian van der Velde, El-Nadeem El-Rawi en Ferry Dorresteijn - eervolle vermelding boekomslag ‘Oeroeg’ CPNB
  • Anna Krylova - eervolle vermelding Grafische Cultuurprijs Studenten
  • Dewi de Vree / Rachida Ziani - eervolle vermelding René Coelho-prijs (Nederlands Instituut voor Mediakunst)
  • Izaak Zwartjes - eervolle solotentoonstelling in Cobra Museum, Amstelveen
  • Paul Beume - genomineerd voor de Koninklijke Prijs voor de Vrije Schilderkunst 2009 (andere genomineerden waren de alumni Lilian Kreutzberger, Niels Broszat, Joep Overtoom, Marius Lut)
  • Branko Miliskovic - genomineerd voor de nationale TENT Academy awards en de Rene Coelho-prijs 2009 (Nederlands Instituut voor Mediakunst)
  • Zoe Reddy - winnaar aanmoedigingsprijs STROOM 2009
  • Zoe Reddy - genomineerd voor de Grote Prijs Zuid-Holland
  • Marte van Maris - 1e prijs BNI-prijs 2009 voor het project Meet & Greet
  • Willem Wits - Film Festival Amsterdam Publieksprijs

Toegelaten tot masteropleidingen

  • David Benque - Interactive Design, RCA London
  • Casper Schipper - Media Arts, UCLA, California, USA
  • Eric Parren - Media Arts, UCLA, California, USA
  • Sybren Renema - School of Arts, Glasgow
  • Hyo Kwon - Typografische Werkplaats, Arnhem
  • Laure van Hout - Artistic Research, HBKMD Den Haag
  • Edwin Stolk - Sandberg Instituut, Amsterdam
  • Nicole O’Niel - Sandberg Instituut, Amsterdam
  • Timmy van Zoelen - Piet Zwart Instituut, Rotterdam
  • Kianoosh Motallebi - Rijksacademie, Amsterdam

Startstipendia

  • Meying Bong
  • Anna Krylo
  • Johannes Verwoerd
  • Eric Parren

Prijzen voor docenten van de Academie

  • Justin Bennet - De Ouburg Prijs 2009, stadsprijs beeldende kunst van de Gemeente Den Haag
  • Gert Dumbar - BNO Piet Zwart Prijs / life time achievement award Dutch Design Award 2009
  • Edwin van der Heide - winnaar Witteveen+Bos-prijs voor Kunst+Techniek-prijs 2009
  • Paul Koek - Prins Bernhard Cultuur Fonds Theaterprijs 2009

Beeldende Kunst en Vormgeving

  • Yukio Hatazawa - Allianz Nederland Grafiekprijs
  • Julia Nieburg - Artolive Jong Talent prijs
  • Lilian Kreuzberger - Buning Brongers Prijs, tweejaarlijkse prijs voor veelbelovende kunstenaars
  • Niels Broszat - Buning Brongers Prijs
  • Xandra van der Eijk - Paul Schuitemaprijs
  • Marieke Berghuis Leeuwens - 1e prijs affichewedstrijd festival Crossing Border
  • Evelien van Benthum - 1e prijs Loomery Awards (textieltalent)
  • Charlotte de Groot - 2e prijs Loomery Awards (textieltalent)
  • Marieke Brommersma - nominatie Grafische studentenprijs
  • Jan Wattjes - nominatie Koninklijke Prijs
  • Hiromi Nishimoto - nominatie Start Point Prize.
  • Evi Vingerling - nominatie Wolvekamp Prijs

Deeltijdopleidingen en Industrial Design

  • Barbara Vos - 1e prijs HEMA-ontwerpwedstrijd in categorie hardwaren
  • Elise Joy Kommer - 1e prijs 'Nederland Leest, Nederland Ontwerpt' met de bekroonde cover voor het boek “De gelukkige klas” van Theo Thijssen
  • Bonnie Severien - nominatie Koninklijke Prijs voor de vrije schilderkunst (alumna BK dt)

Fotografie

  • Magdalena Pilko - Steenbergenprijs
  • Willem Populier - publieksprijs van de Steenbergenprijs
  • Magdalena Pilko - Stroomprijs (ook genomineerd voor de Academieprijs)
  • Roland Pupupin - 1e prijs Verbond voor Verzekeraars in categorie lagere jaarsstudenten
  • Annick Ligtermoet - 2e prijs Verbond voor Verzekeraars

Beeldende Kunst en Vormgeving

  • Ruchama Noorda - Hermine van Beers prijs
  • Petra van Noort - Stroomprijs
  • Lilian Kreuzberger - nominatie voor de Koninklijke Prijs voor Vrije Schilderkunst
  • Bonnie Severien - nominatie voor de Koninklijke Prijs voor Vrije Schilderkunst

Fotografie

  • Denis Koval - eerste prijs van De Fotoprijs van het Verbond van Verzekeraars
  • Elisa Sjelvgren - tweede prijs van De Fotoprijs van het Verbond van Verzekeraars
  • Mayaan Ben Gal - eervolle vermelding bij De Fotoprijs van het Verbond van Verzekeraars
  • Bregje van der Berg - nominatie en eervolle vermelding bij het jaarlijkse Steenbergen Stipendium

Gemeente museum Den Haag GEM

Isabella Roozendaal was vertegenwoordigd in de tentoonstelling “7Up” in het Gemeentemuseum Den Haag.
Ook Soohreh Hera was uitgekozen om hier deel aan te nemen. De vele commotie rond haar werk en de uiteindelijke weigering van de directeur Wim van Krimpen om enkele van haar werken ten toon te stellen is breed uitgemeten in de pers en zal niemand ontgaan zijn.

Grafiek

Thierry Wijnberg won met zijn eindexamenproject ‘typografie voor blinden’ de eerste Paul Schuitemaprijs. Paul Schuitema was een belangrijke vertegenwoordigers van de Nederlandse avant-garde uit de vorige eeuw, die docent was op KABK. In het project biedt Thierry een grote variatie aan mogelijkheden dat naast het eenvormige Braillesysteem een ontdekkingsreis in de typografie voor blinden betekent.

Textiel en Mode

  • Lisa Weinberg - aanmoedigingsprijs Stroom
  • Wendy van Steenoven - Loominary Award 2007, de Student design Award for Upholstery Fabric (USA) voor haar ontwerp voor meubelstoffen.

Beeldende Kunst en Vormgeving

  • Scriptieprijs 2006: Tjarko van der Pol
  • Goedmanprijs: Tim van Broekhuizen
  • Genomineerd voor de Koninklijke Prijs: Pim Blokker
  • Prijs International Art Workshop Pienkow: Margot Lamers
  • Buning Brongersprijs: Evi Vingerling
  • Komeetprijs: Daan den Houter
  • Diligentiaprijs: Diederik van Hees
  • Omslag VPRO-gids: Johannes Verwoerd

Textiel & Mode

  • Hema-prijs: Limor Arrieli
  • Aanmoedigingsprijs Stroom: Sara Vrugt
  • Frans Molenaar prijs: Alexandra Stojadinov, 1ste prijs
  • Frans Molenaar prijs: Claes Iversen, 2de prijs

Toegelaten tot Master-vervolgopleidingen:

  • Ehsan Fardniyan, Goldsmiths, London
  • Kianoosh Motalebbi, Goldsmiths, London
  • Joep Overtoom, Slade Art Institute, London
  • Camiel Coppens, Chelsea Art Institute, London
  • Olivier Cornelissen, Sandberg Instituut, Amsterdam
  • Maja Bekan, Piet Zwart Instituut, Rotterdam
  • Margo Onnes, Piet Zwart Instituut, Rotterdam
  • Mirko Lazovic, 2de fase Art & Science, Den Haag
  • Rumiko Hagiwara, Post Sint Joost, Breda.

Publicaties

  • Oud-studenten zijn actief geweest op tal van podia in binnen- en buitenland, uiteenlopend van een veelheid aan commerciële galerieën en kunstenaarsinitiatieven tot aan het Gemeentemuseum en het Gem in Den Haag, de Rijksacademie Amsterdam, tentoonstellingsplekken in Berlijn, Spanje, Turkije en de Verenigde Staten.
  • In het eindexamennummer van Items werd ingegaan op het afstudeerproject van Casper Schipper over de relativiteitstheorie van Einstein.
  • Uitgebreide modereportage gepubliceerd van 4e jaarsstudente Irene Middelkoop in het vakblad Items.

Mocht u weglatingen of fouten opmerken, neem dan contact met ons op via alumni@kabk.nl zodat wij de nodige wijzigingen kunnen aanbrengen.